Sterownik silnika krokowego DRV8825

Dostępność: >10
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 9,90 zł 9.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: -
Kod produktu: DBBB-695E0

Opis

Sterownik silnika krokowego DRV8825 StepStick

 

  • Napięcie zasilania: 8.2 V - 45 V
  • Prąd ciągły na cewkę: 1,5 A
  • Maksymalny chwilowy prąd na cewkę: 2,5 A dla napięcia 24V (wymaga zastosowania radiatora)
  • Napięcie zasilania części logicznej: 3 V - 5,25 V
  • DRV8824 współpracuje z układami o napięciu części logicznej zarówno 3,3 V jak i 5 V.
  • Rozdzielczość: 1, 1/2, 1/4, 1/8, 1/16, i 1/32 kroku
  • Podłączanie i odłączanie silnika, podczas gdy sterownik jest włączony może uszkodzić układ.

 

W zestawie:

  • Moduł DRV8825
  • Radiator

 

 

Sterowanie: Moduł charakteryzuje się bardzo prostą obsługą, aby obrócić silnik o krok należy podać na wyprowadzenie STEP stan wysoki (logiczną jedynkę), kolejna sekwencja zera i jedynki przesunie silnik o kolejny krok itd. Wybór kierunku odbywa się poprzez podanie odpowiedniego stanu na wyprowadzenie DIR (np. stan niski - obroty zgodnie ze wskazówkami zegara, stan niski - przeciwnie). Sterownik posiada również możliwość wyboru rozdzielczości pracy silnika. 

Rozdzielczość: Rozmiar kroku wybierany jest za pomocą wejść MS0, MS1, MS2.

Zasilanie: Do zasilania części logicznej modułu wymagane jest napięcie z zakresu 3 V do 5,25 V, które należy doprowadzić do pinu VDD. Napięcie zasilania silnika z zakresu od 8 V do 45 V podawane jest na pin VMOT. Układem można sterować również silnikami o nominalnym napięciu niższym niż wymagane 8 V. W tym celu należy ograniczyć maksymalny pobór prądu za pomocą potencjometru, tak aby nie przekroczyć dopuszczalnej mocy silnika. Np. dla silnika o rezystancji 5 Ω na cewkę i poborze prądu 1 A, nominalne napięcie zasilania to 5 V. Zasilając napięciem 12 V należy ograniczyć prąd, tak aby nie przekroczył wartości 1 A. W pewnych warunkach nawet stosunkowo niskie napięcie zasilania może spowodować szpilki (skoki napięcia) o wysokiej amplitudzie, przekraczającej wartość dopuszczalną 45 V. Taka sytuacja prowadzi do trwałego uszkodzenia układu. Jednym ze sposobów uniknięcia tego problemu jest umieszczenie kondensatora (przynajmniej 47 uF), jak najbliżej pinów VMOT i GND modułu sterownika.

Ograniczenie prądu: Moduł DRV8825 pozwala na aktywne ograniczenie prądu przy pomocy potencjometru. Jednym ze sposobów wprowadzenia ograniczenia jest ustawienie sterownika w tryb pełnego kroku oraz pomiar prądu przepływającego przez jedną cewkę bez podawania sygnału na wejście STEP. Zmierzony prąd to 70% ustawionego limitu (obie cewki są zawsze włączone i ograniczone do 70% w trybie pełnego kroku). Innym sposobem jest pomiar napięcia na wyprowadzeniu REF (oznaczonego kółkiem na płytce drukowanej) oraz obliczenie aktualnego limitu (rezystory pomiarowe mają wartość 0.05Ω). Więcej szczegółów w dokumentacji układu.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl