A4988 Sterownik silnika krokowego Stepstick RobotDyn

Dostępność: spodziewana dostawa
Cena: 9,50 zł 9.50
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Producent: RobotDyn
Kod produktu: 1BB8-410DC

Opis

Moduł A4988 - sterownik do silnika krokowego - stepstick - Drukarki 3D Reprap, CNC 

  • Zastosowany układ A4988
  • Napięcie zasilania: 8 - 35V
  • Masymalny prąd: 2A (z radiatorem)
  • Możliwość regulacji prądu pobieranego przez silnik za pomocą potencjometru
  • Moduł posiada wlutowane złącze szpilkowe
  • Ochrona przed przegrzaniem układu
  • Możliwość konfiguracji kroków: pełny krok 1/2 kroku 1/4 kroku 1/8 korku 1/16 kroku
  • Uwaga! Podłączanie i odłączanie silnika, podczas gdy sterownik jest włączony może uszkodzić układ.

 

W zestawie:

  • Moduł sterownika z układem A4988
  • Radiator

 

 

Sterowanie: Moduł charakteryzuje się bardzo prostą obsługą, aby obrócić silnik o krok należy podać na wyprowadzenie STEP stan wysoki (logiczną jedynkę), kolejna sekwencja zera i jedynki przesunie silnik o kolejny krok itd. Wybór kierunku odbywa się poprzez podanie odpowiedniego stanu na wyprowadzenie DIR (np. stan niski - obroty zgodnie ze wskazówkami zegara, stan niski - przeciwnie). Sterownik posiada również możliwość wyboru rozdzielczości pracy silnika.

Rozdzielczość: Rozmiar kroku wybierany jest za pomocą wejść MS1, MS2, MS3. Wejścia MS1, MS2 oraz MS3 mają wewnętrzny rezystor pull-down (100 kΩ).

Zasilanie: Do zasilania części logicznej modułu wymagane jest napięcie z zakresu 3 V do 5,5 V, które należy doprowadzić do pinu VDD. Napięcie zasilania silnika z zakresu od 8 V do 35 V podawane jest na pin VMOT. Układem można sterować również silnikami o nominalnym napięciu niższym niż wymagane 8 V. W tym celu należy ograniczyć maksymalny pobór prądu za pomocą potencjometru, tak aby nie przekroczyć dopuszczalnej mocy silnika. Np. dla silnika o rezystancji 5 Ω na cewkę i poborze prądu 1 A, nominalne napięcie zasilania to 5 V. Zasilając napięciem 12 V należy ograniczyć prąd, tak aby nie przekroczył wartości 1 A

Ograniczenie prądu: Moduł A4988 pozwala na aktywne ograniczenie prądu przy pomocy potencjometru. Jednym ze sposobów wprowadzenia ograniczenia jest ustawienie sterownika w tryb pełnego kroku oraz pomiar prądu przepływającego przez jedną cewkę bez podawania sygnału na wejście STEP. Zmierzony prąd to 70% ustawionego limitu (obie cewki są zawsze włączone i ograniczone do 70% w trybie pełnego kroku). Innym sposobem jest pomiar napięcia na wyprowadzeniu REF (oznaczonego kółkiem na płytce drukowanej) oraz obliczenie aktualnego limitu (rezystory pomiarowe mają wartość 0.05Ω). Więcej szczegółów w dokumentacji układu A4988.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl