Produkt dnia
Mega2560 R3 ATmega 2560 CH340
Mega2560 R3 ATmega 2560 CH340
39,90 zł

PRZEKAŹNIK CZASOWY WIELOFUNKCYJNY 0-999 MIN TIMER

Dostępność: brak towaru
Cena: 22,00 zł 22.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Producent: -
Kod produktu: 981F-84791

Opis

Moduł przekaźnika czasowego wielofunkcyjnego 0-999 min

Urządzenie wielofunkcyjne operte na ukłądzie programowalnym realizaujące sporo funkcji związanych z odliczaniem czasu i odpowiednim wysterowaniem przekaźnika, który umozliwia sterowanie urządzeniem AC/DC o max mocy 10A/220v AC

Moduł umożliwia pracę w 7 trybach, rózniących się sposobem wyzwalania oraz sposobem odliczania czasu.

Opis poszczególnych trybów pracy:

Tryb 1.1  Po pojawieniu się impulsu na wejściu Triger następuje załączenie przekaźnika, i odliczany jest czas. Po odliczeniu czasu następuje wyłączenie przekaźnika. Ponowne przyjście (impuls) Trigera w momencie odliczania czasu jest ignorowane, nie resetuje czasu.

Tryb 1.2  Po pojawieniu się impulsu na wejściu Triger następuje załączenie przekaźnika, i odliczany jest czas. Po jego odliczeniu następuje wyłączenie przekaźnika. Ponowne przyjście Trigera w momencie odliczania czasu powoduje jego zresetowanie i zliczanie czasu od nowa.

Tryb 1.3  Po pojawieniu się impulsu na wejściu Triger następuje załączenie przekaźnika, i odliczany jest czas. Po jego odliczeniu następuje wyłączenie przekaźnika. Ponowne przyjście Trigera w momencie odliczania czasu powoduje wyłączenie przekaźnika oraz zresetowanie odliczanego czasu.

Tryb 2  Po pojawieniu się impulsu na wejściu Triger następuje odliczanie czasu opóźnienia załączenia (CL), po jego odliczeniu następuje załączenie przekaźnika na określony czas.

Tryb 3.1  Po pojawieniu się impulsu na wejściu Triger następuje załączenie przekaźnika po odliczeniu czasu (OP) następuje wyłączenie przekaźnika i odliczanie czasu przerwy (CL). Cykl powtarza się pętli tyle razy ile wynosi wartość parametru (LOP).

Tryb 3.2  Po pojawieniu się zasilania (nie ma znaczenia stan na wejściu triger) następuje załączenie przekaźnika po odliczeniu czasu (OP) następuje wyłączenie przekaźnika i odliczanie czasu przerwy (CL). Cykl powtarza się pętli tyle razy ile wynosi wartość parametru (LOP). Cała procedura będzie się wykonywać ilość razy określona parametrem LOP. Jeżeli parametr LOP nie będzie ustawiony (wartość ---) to wtedy cała procedura będzie się wykonywać w nieskończoność. W tym trybie wejście TRIG jest nieaktywne.

Tryb P-4 - Domyślnie przekaźnik jest rozłączony. Po podaniu TRIG, przekaźnik się załączy i pozostanie tak długo jak sygnał TRIG będzie występował. Po odłączeniu sygnału TRIG przekaźnik zostanie odłączony po czasie ustawionym parametrem OP.

Za wyjątkiem trybu P-4, sygnał TRIG podaje się tylko na chwilę.

Podczas ustawiania parametrów dotyczących czasów opóźnień (OP i CL) należy zwrócić uwagę na występowanie kropki na wyświetlaczu. Jeżeli kropka pojawia się za trzecią cyfrą to ustawiany czas jest w sekundach, jeżeli kropka jest za drugą cyfrą to czas jest liczony w dziesiątkach sekundy (0,1). Jeżeli zapalone są wszystkie 3 kropki to czas jest ustawiany w minutach.

Opis parametrów:

Są to parametry określające czasy zwłoki oraz liczbę powtórzeń

 • OP - czas załączenia przekaźnika
 • CL- czas rozłączenia przekaźnika
 • LOP - liczba powtórzeń

Sposób ustawienia ustawienia funkcji:

Przytrzymać przycisk SET przez 2 s. i ustawić funkcję 1.1, 1.2, 1.3, 2, 3.1, 3.2 za pomocą przycisku UPDOWN następnie nacisnąć SET i ustawić czasy przyciskiem UPDOWN przytrzymać przycisk SET 2s.

Zmianę przecinku uzyskujemy poprzez naciskanie przycisku STOP podczas wprowadzania czasu i tak :

 • XXX. 1-999 s.
 • XX.X 0,1-99.9 s.
 • X.X.X. 1-999 min..

 

Wejście wyzwalające Triger jest opto-izolowane, co daje mozliwość wyzwalania poprzez podanie PLUSA lub MINUSA. !

 • Zasilanie: 6-30V (zalecane 7-12V) lub micro USB 5.0V
 • Pobór prądu: 20mA/50mA
 • Trigger: 6-24V (masa TRIG w celu uniknięcia zakłóceń na wejściu sterującym nie jest wspólna z masą zasilania, można to zmienić zwierając zworkę oznaczoną GND_T - GND)
 • Zakres ustawienia czasu: 0,1s - 999 minut
 • Wymiary: 6.2 * 3.8 * 1.7cm
 • Przekaźnik: 10A / 220V AC
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl